Naše zvířátka

Baby Black Point alias Bíba

*2020

Bíba k nám přišla, když byla hříbě v roce 2020. Je to poník plemene minihors. Je to naše velmi živá a hravá holčička.

Jay-Dee

*2010

Je na den i rok stejně starý jako náš Tobík.  Jayďoch je moje velká srdcovka a pořád se spolu učíme novým věcem. V roce 2022 úspěšně složil hipoterapeutické zkoušky pro práci v pedagogické a sociální praxi.


Lussie

*2002

Tahle holčička k nám přišla úplně náhodou. Původně k nám měla přibýt pouze její dcera Bíba, ale pak jsem dostala možnost koupit i jí a nedalo se odolat.  Je to prostě dáma s velkým srdcem....  V roce 2022 úspěšně složila hipoterapeutické zkoušky pro práci v pedagogické a sociální praxi.

Ben

Ben byl odebrán ze špatných podmínek, což se na něm dost podepsalo. Miluje lidi a za podrbání udělá i kotrmelec. Je to takové věčně prdlé, rozlítané štěně, které však začíná šedivět.  

Jumbo 

Je pejsek plemene Border kolie. Je to milovník všeho živého. Borderu v sobě nezapře, protože když jde o aport, tak je ve svém živlu a už se ho nezbavíte. V roce 2021 úspěšně složil canisterapeutické zkoušky a pomáhá,  kde to jde.

Bohemka

To jsme se takhle jednou jeli podívat na telátko a najednou jsme ho měli v kufru auta. Bohemka je pro mě splněný sen, protože už jako malá jsem toužila po tom mít vlastní kravičku. Ze smetanového mléka děláme jogurty, sýry, máslo a mnoho dalších dobrot.

Levandule

Měli z ní být klobásy a to by byla škoda, tak jsme se jí ujali. Je hrozně hodná, i když občas paličatá.....prostě koza......

Barnabáš

100% Anglonubijský kozel linie Hanibal. Je to místní lamač kozích srdcí. Kůzlátka po něm dědí bílé uši. Je to kozel s dobrou duší a není čeho se bát. Díky jeho velikosti a schopnosti chodit po zadních nohou, vypadají všechny stromy v sadu jako baobaby.

Husy

Dvě dámy a jeden houser v sadu zařizují krásný trávník . Jsou to úžasné oznamovačky a hlásí, co se kde šustne.  

Křepelky

Křepelky jsme si vylíhli sami a teď nám vesele prozpěvují na zápraží a snáší vajíčka.

Hedvábničky

To jsou takové okrasné pipinky, na které se hezky kouká. Rada se u nich zdržím a pozoruji, jak aktivně pobíhají po výběhu.

Rozárka

To je kočka muchlovací. Moc toho nenachytá, ale když se jde pomazlit, je jí to rázem odpuštěno.

Brojleři

Pouze sezónní pipinky...


Ouwessantské ovce Adam a Eva *2021

Přestože je Adámek beran, chová se velice slušně a je to velmi milé a mazlivé stvoření. Evička je dáma na úrovni a drží si trochu odstup. 

Francouzký beran

Paní Králíková, má svůj venkovní výběh, kde z vesela tráví svůj králičí život. 

Hermelína  *2020

O tříbarevných kočkách se říká, že jsou to úžasné myšilovky a ona potvrzuje pravidlo. Na velké mazlení jí moc neužije, ale když má zrovna chuť, tak si dokáže také hezky zavrnět.

Slepice

Slepičky máme všech možných barev i plemen. Každoročně zachráníme pár vynesených slepic z hal, kterým dopřejeme sluníčko a svobodu.